Instrukcja wykonania badania ColoAlert

Jeżeli jesteś na tej stronie to znaczy, że odpowiedzialnie myślisz o swojej przyszłości decydując się na wykonanie badań profilaktycznych. Gratulujemy i dziękujemy za zaufanie!

Jak pobrać próbki do badania ColoAlert – instrukcja video

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który przedstawia, jak prawidłowo pobrać próbkę do testu ColoAlert. Krok po kroku poprowadzimy Cię przez cały proces, odpowiadając na wszystkie pytania i rozwiewając wątpliwości.

Badanie na raka jelita bez przygotowań

Do badania nie musisz się specjalnie przygotowywać. Nie musisz wprowadzać żadnej diety, ani wypijać środków na oczyszczanie jelit.

Pamiętaj jednak, żeby pobrać próbki tylko wtedy, gdy:

  • nie cierpisz na krwawienia z przewodu pokarmowego (np. hemoroidy)
  • nie cierpisz na biegunkę
  • nie jesteś w trakcie menstruacji,
  • możesz najpóźniej następnego dnia przekazać próbkę kurierowi lub oddać ją do punktu pobrań.

Badanie ColoAlert krok po kroku

Przed rozpoczęciem pobierania próbek

Spłucz toaletę, a następnie rozłóż załączoną podkładkę do łapania kału zgodnie z obrazkiem na instrukcji. Uważaj, aby nie miała ona kontaktu z żadnymi detergentami.

badanie krwi utajonej w kale - probówka

Krok 1: Pobierz próbkę do badania na krew utajoną 

Zabierz probówkę z zieloną nakrętką. Trzymając ją pionowo, odkręć nakrętkę z patyczkiem do pobierania. Nie potrząsaj probówką, ani nie obracaj jej do góry dnem. Wbij patyczek w 4 różne miejsca stolca, a następnie wykonaj patyczkiem delikatne ruchy na powierzchni stolca. Tylko rowki patyczka muszą być pokryte kałem. Nie zbieraj stolca w nadmiarze. Włóż patyczek do probówki i mocno ją zakręć. Nie otwieraj ponownie. Delikatnie potrząśnij probówką, przewracając ją do góry dnem.

Pobierz próbkę do badania genetycznego

Krok 2: Pobierz próbkę do badania genetycznego

Wykorzystaj probówkę z brązową zakrętką. Uwaga: Jeżeli płyn zawiera grudki, ogrzej probówkę dłońmi, aby je rozpuścić. Ostrożnie otwórz probówkę, aby płyn nie wyciekł. Wkładając szpatułkę do kału pobierz maksymalnie objętość ziarnka grochu z trzech różnych miejsc. Uwaga: całkowita objętość z tych trzech miejsc musi mieścić się na szpatułce. Następni umieść szpatułkę z powrotem w probówce i ostrożnie ją zamknij. Energicznie potrząsaj probówką do pobierania przez co najmniej 1 minutę aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny.

dokumenty do badania

Krok 3: Wypełnij dokumenty

Wypełnij formularz zlecenia badania i podpisz go. Sprawdź, czy wszystkie wymagane dane i podpisy są uzupełnione. W przypadku, gdy formularz nie będzie w pełni uzupełniony i podpisany, nie będzie można wykonać badania.

Krok 4: Przygotuj materiał do wysyłki

przygotuj materiał do wysyłki

Umieść obie probówki do pobierania próbek w dołączonym woreczku strunowym z białym pochłaniaczem wilgoci i dokładnie go zamknij. Całość z formularzami włóż do pudełka, z którego były wyjęte, zamknij opakowanie i zaklej je białą naklejką. Włóż do przygotowanego przez nas worka na przesyłkę kurierską z kodem i zamów kuriera na naszej stronie: Zamawiam kuriera lub oddaj w punkcie pobrań.

czas oddania próbkiMateriał do badania może być oddany do wysyłki do 24 godzin.

czas wysłania próbkiDo tej pory może być przechowywany w temperaturze pokojowej.

To wszystko. Teraz badaniem zajmą się laboranci. Wyniki otrzymasz do 12 dni roboczych. Poinformujemy Cię o tym, że są gotowe do odbioru.

Życzymy dużo zdrowia!

Jeżeli chciałbyś jeszcze o coś zapytać skontaktuj się z naszymi konsultantami: 575 261 083